>> BURC YORUMLARI <<

 • Karantinadan Çıkan İlçe

  Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde 30 günlük karantina süresi sona erdi. Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, “Tarihi Şar Antik Kenti’ni görmeye lütfen biraz daha gelmeyin” diyerek tarih tutkunlarına çağrıda bulundu

  Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, 30 gün boyunca ilçede vatandaşların devlet-millet el ele vererek karantina sürecini atlattığını söyledi.

  “Doğa ve tarihi ile kuzey Adana’nın incisi olan ilçemizde corona virüsü avantaja çevirdik ve daha güzel günler için yeni bir süreci başlattık. Nüfus oranına göre vaka sayımız fazla olunca devletimiz bir ay karantina tedbiri uyguladı. Bu arada ilçemize nüfus alkışı durdu, sakinleşti. Vatandaşımızın korunması adına güzel oldu.

  Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Sosyal Vefa Destek Grubu ile belediye eklerimiz araç iş makineleri personelleri vefa grubunun emrinde hizmet veriyoruz. Temasların azalması sosyal ilişkilerin aza indirilmesi ekonomik faaliyetlerin kısmen durdurulması, iktisadi ekonomik, aile açısından insanlar kendine zaman ayırma imkanı buldu. İnsanlar kendilerine muhasebe yapma şansı oldu. Hayata dair düşüncelerine format attılar” diye konuştu.

  30 gün boyunca her gün kapı kapı vatandaşın istek ve taleplerine cevap vermeye çalıştıklarını ifade eden Ergü, “Köylere gidiyoruz. Bir belediye başkanı gelip bana hal hatır soruyorsa bu bana yeter diyenler var. Bir şey yapmaktan çok vatandaşların daha çok hatırlanmak hoşuna gidiyor. Allah devletimize zeval vermesin, sizi başımızdan eksik etmesin cümlelerini çok duyduk. Hükümetimizin bu süreçte çok güzel çalışmaları oldu.

  “ANTİK KENTİ GÖRMEK İÇİN BİRAZ DAHA BEKLEYİN”
  Geçtiğimiz yıl tarihi Şar Antik Kenti’nin tarih sevenlerin tatil rotalarından biri olduğunu kaydeden Başkan Ergü, “2 bin 500 yıllık tarihi yapıya sahip Hitit ve Roma döneminden ilçemizde tarihi Şar Antik Kenti olmak üzere eserler var. İlçemize ziyaretçilerimiz yoğun bir şekilde geliyordu.

  Uluslararası bisiklet yarışımız vardı. Pandemi tedbirleri nedeni ile askıya aldık. Şar’a ziyareti bir süre daha askıya aldık. Şar köyümüze, antik kentimize ziyaretleri bir süre daha erteleyin. Kısa süre sonra bu güzellikleri birlikte gezeceğiz, bu güzellikleri hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

  Okunma Sayısı ;

  Karantinadan Çıkan İlçe Benzer Yazılar

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Karantinadan Çıkan İlçe Etiketler